7 farklı ülkeden direnişçi gençler İstanbul’da buluşuyor

CHP Gençlik Kolları üç kıtanın, 7 ülkenin direnişçilerini bir araya getiriyor. Fransa, Belçika, İngiltere, ABD, Tunus, Filistin ve İsrail’den sol görüşlü gençlerin bir araya geleceği konferans, “Daha iyisini inşa etmek için: #dünyayıişgalet” sloganıyla dünyanın direnişçilerine seslenecek. Üç kıta 7 ülkeden gelen gençlerle birlikte CHP’li gençler saat 11:00’de Gezi Parkı’nda basın toplantısı düzenleyecek. Tüm dünyanın direnişçileri Gezi Parkı’ndan dünyaya seslenecek.

Dünyayı işgal et

KONFERANSTA DENEYİMLER TARTIŞILACAK

Üç farklı kıtadan, yedi farklı ülkeden sosyal demokrat ve sosyalist genç liderlerin katılacağı konferans ise saat 14:00’de Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde toplanacak. Konferansta İngiltere ve ABD’deki Occupy hareketleri, Belçika ve Fransa’da otoriteye karşı sokakları dolduran muhalefet, Tunus’ta Arap Baharı; aralarında sosyalist genç hareket temsilcileri ve Occupy Wall Street sözcüsünün de olacağı gençler tarafından ilk ağızdan değerlendirilecek. Bunun yanında CHP Gençlik Kolları, İsrail ve Filistin sorununu konuşmak üzere bir ilki gerçekleştirerek, her iki ülkeden sol örgüt temsilcilerini bu zirvede bir araya getirecek.

YILDIZ GEZİ DİRENİŞİNİ ANLATACAK

Üç farklı kıtadan gelen temsilcilere Gezi Hareketi’ni ise CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız anlatacak. Çalıştayın moderasyonu CHP Gençlik Kolları Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Gökçe Gökçen tarafından gerçekleştirilecek.
CHP Gençlik Kolları’nın son süreçte yakın bir işbirliği içinde olduğu Almanya Sosyal Demokrat Parti’nin gençlik örgütünün de söz konusu çalıştaya büyük bir destek sunduğu ve Genel Başkanı Johanna Uekermann’ın CHP Gençlik Kolları’na bir video ile dayanışma mesajı göndereceği öğrenildi.

KONFERANS KATILIMCILARI

23 Kasım’da Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde saat 14:00’de düzenlenecek konferansın katılımcıları ise şöyle;

Daniel Cornalba (Fransa – Genç Sosyalistler Hareketi temsilcisi, Avrupalı Genç Sosyalistler Başkan Yardımcısı)
Jack Storry (İngiltere – Young Labour, Dış İlişkiler Sorumlusu)
Kais Bouazzi (Tunus – Arap Baharından aktivist)
Raed Debiy (Filistin – Fetih Gençlik Dış İlişkiler Sorumlusu)
Tommer Reznik (İsrail – Genç Meretz Genel Başkanı)
Mark Bray (ABD – Occupy Wall Street Sözcüsü)
David Cordonnier (Belçika – Genç Sosyalist Hareketi Eski Genel Başkanı, Sosyalist Parti üyesi, Avrupalı Genç Sosyalistler Denetim Komisyonu Üyesi)

Yoruma kapalı