Çankırı’da sel: 9 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

cankiri-tatli-caya-sel-suyu-geldi-01

Çankırı’da etkili olan yağış sonucunda meydana gelen sele kapılan 9 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Urfa’dan Atkaracalar’ın İlker Mahallesi’nde gelerek çobanlık yapan Salih Kılıç, kızı ve oğlu ile birlikte Karadere Mevkii’nde bastıran şiddetli yağmur ve sele yakalandı. Sel sularından bir ağaca tutunarak kurtulan baba Salih Kılıç,  9 yaşındaki oğlu Ali Kılıç’ı kurtaramadı. Ali Kılıç’ın cesedine Karadere’nin alt bölgelerinde çalılara takılmış halde ulaşıldı.

Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altıntop, akşam yaklaşık 2 saat süren şiddetli yağmurda ilçenin büyük hasar gördüğünü belirterek, “Dumanlı bölgesinden gelen sel suları maalesef böyle bir acının yaşanmasına neden oldu. Çoban ve çocukları Karadere Mevkii’nde sel sularına kapıldı. Baba ve kızını ekiplerimiz kurtardı, ancak oğlunu maalesef kaybettik” dedi.

Başkan Altıntop, aileninin Ankara’ya gönderildiğini, Keçiören Adli Tıp Kurumu’nda cenaze işlemleri ile ilgilendiğini, Adana’ya gönderilmesi için destek olduklarını belirtti. Altıntop, şöyle dedi:

“İlçenin Ilıpınar Köyü ve Hoş İslamlar bölgesine ulaşımı sağlayan Karadere Köprüsü yıkıldı. Buranın acilen yapılması lazım. Ekili alanlarda ciddi zararlar var. Maddi zararları elbette zaman içinde telafi ederiz, ancak küçük bir çocuğun selde hayatını kaybetmesi hepimizi derinden yaraladı. Çok üzgünüz.”

Ailenin Urfalı olduğu ve Adana’da yaşadığı, bir süre önce Atkaracalar’a gelerek çobanlık yapmaya başladıkları belirtildi.

Yoruma kapalı