Kadir İnanır: Öcalan Kürt halkının önderidir

CNN Türk’te katıldığı bir programda çözüm sürecine verdiği desteği yenileyen Akil İnsanlar Heyeti üyesi Sanatçı Kadir İnanır, PKK Lideri Abdullah Öcalan için, “O halkının lideri, önderidir” değerlendirmesinde bulundu.

CNN Türk’te Şirin Payzın’a konuşan Sanatçı Kadir İnanır, çözüm sürecine bir kez daha verdiği desteği vurguladı. Kürtlere karşı yapılan haksızlığa tepki gösteren İnanır, eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasını istedi. PKK Lideri Abdullah Öcalan için kullanılan, “Aktör” tanımlamasına da karşı çıkan İnanır, “Aktör diyorlar. Peki kadın olursa ne diyeceğiz” diye konuştu. İnanır Öcalan’ın rolünea işaret ederek, “O halkının önderi, lideridir” ifadelerini kullandı. İnanır, sürece destek verdiği için karşılaştığı eleştirileri de, “birileri bizim sevdiğimiz Kadir abimiz gitti bu işlere bulaştı diyorlar. Açık söyleleyim bu mesele çözülmezse hiç birimizin hayatı güvencede olmaz” diye konuştu.

Sürecin sona ermesinin çok kötü şeylere yol açacağı uyarısında bulunan İnanır, “Hiç bahsetmek istemiyorum çok kötü şeyler olacak. Ve bu süreçten ilk elini çeken bunun altında kalacak” diye konuştu.  İnanır daha önce verdiği bir demecinde de çözüm sürecine ve HDP’ye destek vermiş ve HDP’ye yönelik saldırılara tepki göstermişti. İnanır’ın aynı zamanda İzleme Kurulu içinde ismi geçiyor. (DİHA)

 

Kadir İnanır.

Yoruma kapalı