YPG Komutanı Meryem: Sokak sokak ev ev sonuna kadar direneceğiz

Doğu, batı ve güney cephesinde şiddetli çatışmaların dün akşamdan bu yana devam ettiği Kobanê’de çatışmalar kent sınırına dayandı. YPG/YPJ Kobanê Komutanlarından Meryem Kobanê, “Sokak sokak, ev ev sonuna kadar direneceğiz. Kobanê’yi IŞİD için cehenneme çevireceğiz” dedi. YPG / YPJ Kobanê Komutanlarından Meryem Kobanê, Kobanê’deki son durumu değerlendirdi.

IŞİD çetelerinin dün düzenledikleri saldırı dalgası ile şiddetli çatışmaların meydana geldiğini belirten Meryem Kobanê, YPG/YPJ savaşçılarının her türlü ağır silahlarla saldıran çetelere karşı kahramanca bir direniş sergilediklerini söyledi. Kobanê, Çetelerin doğu cephesinde çatışmaların Kaniya Kurda bölgesinde yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Batı cephesinde Kobanê Asayişinin kontrol noktasında, çetelerin kentin girişine dayandıkları güney bölgesinde de çatışmaların şiddetli bir şekilde sürdüğünü belirtti.

Koalisyon güçlerinin hava saldırılarının da değerlendiren Komutan Meryem Kobanê, “Hiçbir temel noktayı vurmadılar. Savaşı etkilemeyecek bazı noktaları vurdular” dedi. Dün geceden beri yaşanan gelişmeler ardından kent savaşı ihtimalinin artık çok yüksek olduğunu belirten YPG / YPJ komutanı Meryem Kobanê, “Biz de buna karşı bütün tedbirlerimizi aldık. Sokak sokak, ev ev sonuna kadar direneceğiz” dedi.

Bütün Kürt halkı ile dünya kamuoyuna seslenerek destek çağrısında bulunan YPG / YPJ komutanı Meryem Kobanê, “Biz Kobanê’de sonuna kadar direneceğiz. Moralimiz yüksek, umutsuz değiliz asla olmayacağız. Bütün savaşçılarımızın da morali üst düzeyde. Kobanê’yi IŞİD için cehenneme çevireceğiz” dedi. (ANF)

ypj ypg kobanee

 

Yoruma kapalı