İnşaatı bitmeden açılan metro hattında ölüme davetiye

Bugün sabah saatlerinde İstanbul Metrosu’nun tünel ekleme çalışmalarının sürdüğü Sanayi Mahallesi – Seyrantepe hattında kaza meydana geldi. Seyir halindeki metronun ön vagonunu bir demir parçası deldi. Demir parçası ön vagonda yolculuk yapan bir yolcuya saplandı. Demir parçası yolcunun kalçasını delip geçti. Vücuduna demir parçası saplanan yolcu Fatih Çoban, getirildiği Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındı.

Sanayi Mahallesi ile Galatasaray’ın stadı TT Arena’nın da bulunduğu Seyrantepe arasında hizmet veren metro hattında aylardır ek tünel çalışması sürdürülüyordu. Metro hattı liglerin başlamasıyla inşaat bitmeden alelacele açıldı. İnşaatın hâlâ sürdüğü metro hattında araç ve gereçlerin metro hattına çok yakın mesafede bulunduğu görülüyor. RTE’nin “marka” Türkiye’sinin “küresel” İstanbul’unda yaşanan kazanın ardından rezillikler elbette bitmedi.

Yolcu, metro kazasını anlatıyor: Kazanın gerçekleştiği ve bir yaralının olduğu vagonlardan birindeydim. kaza anını anlatmak gerekirse, metro hafiften titremeye başladı, çok anormal bir durum olarak görmedik ama bir süre sonra titreme şiddeti epey arttı ve saniyeler içerisinde şu manzara gerçekleşti. Bu manzaradan hemen sonra metrodaki acil çıkış düğmesine bastık ve sirenler çaldı. Şansımıza metronun her iki tarafında duvar değil de sağ tarafında inşaatın olduğu ve inşaat işçilerin olduğu boş bir alan vardı. onlardan yardım istedik, kapı açıldı ve çıkmaya başladık. ambulans istedik ve 30 dakika boyunca ambulans gelmedi ve o adam yaralı bi şekilde yerde yatmaya devam etti. kazazedelerden biri metroda çalışan işçilere “burada sağlık görevlisi yok mu hiç? başınıza bi şey gelse çağırabileceğiniz herhangi bi kimse?” dedi ama işçilerin başını öne eğip susması durumun vehametini özetlemeye yetti. kaza alanından çıkmak için de bu yolu kullandık. (Kuzey Ormanları Savunması)

Metroda ölüme davetiye

Metroda ölüme davetiye

Yoruma kapalı