Önder: “Adaylarımızı Gezi ruhu belirlemiştir”

1618447_503547809753859_1251984308_n

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Beşiktaş’ta seçim irtibat bürosu açıldı. Barbaros Bulvarı’nda biraraya gelen HDP’liler seçim bürosuna yürüyüş gerçekleştirdi.

Açılışa HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Sırrı Süreyya Önder, Beşiktaş Belediyesi Eş Başkan Adayları Sevda Bayramoğlu ve Ahmet Saymadi’nin yanı sıra ESP İl yöneticisi Suat Çorlu, SYKP Eş Genel Başkanı Tuncay Yılmaz, HDP İl Eş Başkanı Şamil Altan da katıldı.

Barboros Bulvarı’nda bir araya gelen HDP’liler, seçim bürosuna yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş boyunca sık sık “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Şehir senin Beşiktaş senin”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atılırken esnafın HDP’ye ilgisi dikkat çekti.

Seçim bürosu açılışında konuşan Sırrı Süreyya Önder, “Bizim adaylarımız Gezi ruhunun ortaya çıkardığı forumların şeçtiği adaylardır” dedi. Yolsuzluğa, yağmaya ve talana karşı oldukları için halkın adayları olarak gösterildiklerini belirten Önder, “Beşiktaş halkının, Gezi Parkı eylemleri sırasında Çarşı Grubu ve Abbasağa Forumu ile direnerek mahallesini savunan halkın adaylarıyız. Beşiktaş adaylarımızı, nerede direniş varsa o barikatta tanıyorsunuz. Adaylarımızı mahalle forumlarının kuruluşunda, Gezi Parkı mücadelesinden tanıyorsunuz” dedi.

Türkiye’ye barışı getireceklerini ifade eden Önder, “Bizim belediyelerimizde bir tane yolsuzluk, bir tane talan projesi göremezsiniz. Yolsuzluğa, zulme ve talan politikalarına karşı her zaman en önde direnen başkan adaylarımız var” dedi.

Önder, Beşiktaş halkına “Seçimlerde yalana, talana ve hırsızlara karşı kendimizi de kentimizi de birlikte yönetelim” diye seslendi.

Yoruma kapalı