Zeugma Film Festivali başlıyor

Bu yıl Gaziantep’te ikincisi düzenlenen Uluslararası Zeugma Film Festivali 3 Kasım’da başlıyor. Ellinin üzerinde filmin gösterileceği festival 9 Kasım’a kadar devam edecek.

zeugma

İsmini Gaziantep’in dünyaca tanınan antik kenti Zeugma’dan alan film festivali, 3 Kasım’da bir ödül töreni ile başlıyor. Oyuncu Kadir İnanır’a ‘Yaşamboyu Onur Ödülü’nün verileceği törenle birlikte festival de başlamış olacak.

Gaziantepli yazar Ahmet Ümit’in danışmanlığında gerçekleşen festival ilk gününe, senaryosunu Ahmet Ümit’in yazdığı yönetmenliğini ise Ersan Arsever’in gerçekleştirdiği ‘Bir Ses Böler Geceyi’nin özel gösterimi ile başlayacak. 4 Kasım günü gerçekleşecek gösterim sonrası yazar ve yönetmenin hazır bulunduğu ‘Edebiyat ve Sinema’ başlığı altında bir söyleşi yapılacak.

Gaziantep cezaevinde de film gösterimlerinin düzenleneceği festivalde 16 yabancı uzun metraj filmin yanı sıra 15 yerli yapım, 19 belgesel ve 30 kısa film seyirciyle buluşacak. Festivale katılacak isimler arasında Kadir İnanır, Ahmet Ümit, Erol Mintaş, Hüseyin Karabey bulunuyor.

Yoruma kapalı