Antep polisinden faşist güruha: Sizler görevinizi yaptınız

Antep’te Kobanê eylemlerine yönelik linç saldırılarının, polis ile işbirliği içerisinde gerçekleştiğini gösteren görüntüler ortaya çıktı. DBP Şehitkamil İlçe Örgütü binasının yakıldığı cadde üzerinde çekilen görüntülerde, polis saldırıdan sonra ırkçı gruplara “Sizler görevinizi yaptınız. Bu saatten sonra bir ayrılın biz ortalığı toparlayalım” diyor.
antep

Antep’te, Kobanê’ye dönük saldırıları protesto eden halka polis destekli ırkçı grupların saldırması ile meydana gelen olayların ayrıntıları ortaya çıkıyor. Antep’in Şehitkamil İlçesi Şoför Ali Caddesi üzerinde çekildiği anlaşılan görüntülerde, ırkçı gruplar polis gözetiminde DBP Şehitkamil İlçe Örgütü binasını yakıyor. DBP bayraklarının da polislerin göz önünde yakıldığı görüntülerde ırkçı grup, ” Ya Allah bismillah Allah Ekber” diyerek DBP Şehitkâmil İlçe binasını taşlarken, etrafa küfürler savuruyor.

‘SİZLER GÖREVİNİZİ YAPTINIZ BUNDAN SONRASI BİZİM’

Grup, yakılan DBP Şehitkamil İlçe Örgütü binasında biraz uzaklaştıktan sonra sivil ve resmi giyimli polislerin ırkçı gruptan bazılarının yanına giderek, “Sizler görevinizi yaptınız. Bu saatten sonra bir ayrılın biz ortalığı toparlayalım. Geçen seferki gibi dağılın. Haydi, Allah’a emanet olun” demesi DBP binalarına ve Kürt mahallerine yapılan linç saldırılarının polisin eliyle organize edildiğini ortaya koyuyor.

KOBANÊ VE ŞENGAL İÇİN TOPLANAN YARDIMLAR DA YAKILDI

Ayrıca bazı tanıkların verdiği bilgilere göre, ilçe binasında bulunan bilgisayarın ırkçı grup tarafından çıkarılarak polise teslim edildiği ve DBP Şehitkâmil İlçe Örgütü yönetiminin Kobanê ve Şengal için topladığı gıda yardımlarının bile yakıldığı dile getirildi. (DİHA)

Related Articles

Sinan Gorgan
Çarşı, Cemaat, gidişat
Sinan Gorgan