PKK: Yüksekova’da 3 askerin öldürülmesiyle ilgimiz yok

Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 3 askerin öldürülmesi olayına ilişkin verilmiş herhangi bir talimatın olmadığını açıkladı. Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı’nın açıklaması şöyle:

“23 Ekim tarihinde Kağızman’da yaşanan çatışmada Türk güvenlik güçleri tarafından 3 gerillamız şehit edilmiştir. Yaşanan her saldırı karşısında Kürdistan Halk Savunma Güçleri olarak misilleme hakkımız mevcuttur.

Fakat Gever’de 3 askerin öldürülmesi olayına ilişkin verilmiş herhangi bir talimatımız yoktur. Örgütlü birimlerimizin bu olayla herhangi bir ilişkisi söz konusu olmadığı gibi tarafımızdan olayın somutlaştırılmasına ilişkin araştırma devam etmektedir.

Cudi’de bir kamyon içinde 8 çuval gübrenin kaçırıldığı iddiasına dayanarak Cudi’de kapsamlı bir operasyonun başlatılmış olması manidar bir durumdur. Bu türden kamuoyunu yanıltan yanlış ve abartılı bilgilerin verilmesinin operasyonel saldırılar için zemin hazırlamaya dönük olduğu açıktır. Demokratik kamuoyunun bu tür yanlış ve abartılı bilgilere itibar etmemesi önem arz etmektedir.”

HPG

Yoruma kapalı