Amed’de astsubay’a silahlı saldırı

Amed’de eşi ile birlikte Bağlar Körhat mahallesi semt pazarında alış veriş yapan Astsubay, maskeli 2 kişinin silahlı saldırısı sonucu başından yaralanan Astsubay Nejdet AYDOĞDU, kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. 

Bağlar ilçesi Körhat Caddesi üzerinde Çarşamba günleri kurulan semt pazarında16.30 sıralarında meydana gerçekleşen saldırıda yaşamını yitiren astsubay’ın 8’inci Ana Jet Üssü Komutanlığı’nda görevli olduğu belirtildi. Hv.Astsb.Üçvş. Nejdet AYDOĞDU beraberinde eşi ile birlikte pazarda alış veriş yaparken, arkadan yaklaşan ve yüzleri maske ile kapalı 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı. 

Saldırganlar olay yerinden kaçarken, Astsubay’a ilk müdahale olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından yapıldı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Astsubay Aydoğdu yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Bingöl ve Hakkari’nin ardından Diyarbakır’da bugün bir astsubaya yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıyı yazılı bir açıklama yayınlayarak kınadı. 

HDP Merkez Yürütme Kurulu adına yayınlanan açıklamada şunlar belirtildi: 

“29 Ekim günü Diyarbakır’da bir astsubaya yönelik saldırıyı üzüntüyle öğrendik. Astsubaya Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Bu tür saldırıları asla kabullenmediğimizi ve kınadığımızı ifade ediyoruz. Ne yazık ki, son günlerdeki gelişmeler, kaygı duymakta haklı olduğumuzu gösteriyor.

Türkiye hızla sonu belirsiz olan bir ortama sürüklenme tehlikesini yaşıyor. Gelişmelerin, toplumsal ve politik ortamı daha fazla zedelemeden ve istenmeyen sonuçlara sürüklemeden durdurulması için HDP olarak üstümüze düşeni yapma konusunda kararlıyız. Bir kez daha herkesi sağduyuya, çözüm ve barış sürecinin gereklerini yerine getirmeye, Türkiye’yi yeniden çatışmalı bir ortama sürükleyecek tutumlardan kesinlikle uzak durmaya çağırıyoruz.”

Yoruma kapalı