Cizre’de 2 kişi öldü 3 kişi yaralandı

Şırnak Valiliği Cizre’de çıkan olaylarda 2 kişinin öldüğünü, 3 kişinin de yaralandığını açıkladı.
Haber Merkezi - Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde,  YDG- H üyeleriyle Hüda- Par’lılar arasında sabaha karşı başlayıp bugün devam eden çatışmalarda, oğlu Hüda- Par yöneticisi olan 65 yaşındaki Abdullah Deniz ile YDG- H’li gruptan 19 yaşındaki Yasin Özer öldü. Yaralanan çok sayıda kişiden durumları ağır olan Nedim Kültür, Hakim Budak ve Hekim Kasırga hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.
Şırnak Valiliği bugün öğle saatlerinde Cizre’deki çatışmalarda ölen ve yaralananlarla ilgili şu açıklamayı yaptı: “27.12 2014 günü saat 03.00 sıralarında ilimiz Cizre İlçesi Nur Mahallesi’nde silah seslerinin gelmesi üzerine bölgeye ekipler sevk edilmiştir. Çıkan olaylarda Yasin Özer ve Abdullah Deniz isimli şahısların öldüğü, Nedim Kültür, Hakim Budak ve Hekim Kasırga isimli şahısların ise yaralandıkları tespit edilmiştir. Bölgede güvenlik güçlerimizce zırhlı araçlar ve helikopterler vasıtasıyla gerekli çalışmalar yürütülmektedir.”
ANF‘ye konuşan Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, dün akşam başlayan çatışmalarda devlet provokasyonu izlenimi edindikleri bilgisini verdi. Çatışmaların büyümesinin engelllenmesi ve sona erdirilmesi için temaslarda bulunduğunu söyleyen Sarıyıldız, “Karanlık bir saldırı olduğu görülüyor. Devlet provokasyonu da bunun içinde olabilir. Halktan genç bir insan yaşamını yitirdi, üç kişi de hastanade bulunuyor. Çatışmaların durması ve büyümemesi için temaslarımız sürüyor” dedi.

Related Articles

Yazılar
Neşe Yavuz
İsyan yılı 2014
Neşe Yavuz

Şule Can
Sene 2015: Nefes Alamıyorum! (I Can’t Breathe! )
Şule Can

Tuncay Şur
Kobanê; devletten uzak, özgürlüğe yakın
Tuncay Şur

Volkan Yaraşır
Petrol “savaşı”: Rusya, İran ve “vekalet savaşları”
Volkan Yaraşır