Ödemiş’te HDP bürosuna saldırı

İzmir’in Ödemiş ilçesinde HDP İlçe binasının açılışı yapıldı. HDP Ödemiş ilçe binası açılışının ardından bir grup faşist binaya saldırarak, parti bayraklarını indirdi.

DİHA’da yer alan habere göre; Açılışa HDP İzmir Büyükşehir Belediye eş başkan adayları Osman Özçelik ve Pınar Türk, HDP İzmir İl eş başkanları Cavit Uğur ve Dilek Bakış, BDP İzmir İl Eş Başkanı Fevziye Pulat, ESP İzmir İl Eş Başkanı Kerim Altınmakas’ın yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. HDP İzmir İl Eş Başkanı Cavit Uğur, HDP’nin sisteme alternatif bir parti olduğunu dile getirerek, “Bütün tekçi vesayetçi partilere karşı halkların eşitlik içinde kardeşliği sağlayacak tek partiyiz. Kendimizden başka partilere verecek tek bir oyumuz yok. Çünkü düzen partilerine verilecek her oy ‘savaşa evet’ oyudur” dedi.

Ardından konuşan HDP İzmir Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Pınar Türk ise, “Seçim sürecinde de seçimden sonra da partimizi, yapmak istediklerimizi anlatmaya devam edeceğiz. Gezi direnişinden aldığımız güçle de yolumuza devam edeceğiz. Diğer partiler miadını doldurmuştur artık ezilen halklar, gençler, kadınlar için tek parti HDP’dir” diye kaydetti. Son olarak halka konuşan HDP İzmir Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Osman Özçelik de, çok ciddi çalkantılar içerisinde olan sistemin sorunlarını sadece halkların demokrasi mücadelesinin çözeceğine işaret ederek, “Düzen partileri mecliste hep aynı şeyleri tekrarlıyorlar. Hükümetler, siyasi partiler değişiyor olabilir ama halklar için değişen bir şey yok. Bizim bunlara verilecek bir oyumuz yok artık. Onlara verilecek bir oy sömürülmeyi devam ettirecektir. Biz oyumuzu artık kendimize vereceğiz. Biz iktidara alternatif tek partiyiz çünkü biz halkların tek partisiyiz” diye belirtti.

Faşist saldırı

Açılışın ardından ilçe binası önüne gelen faşist bir grup HDP bayraklarını indirmek istedi. HDP’liler bayrakların indirilmesine izin vermeyince kısa süreli gerginlik yaşandı. Polisin olay yerine gelmesinin ardından saldırganlar, “Bayraklar inmeden bir yere gitmiyoruz” dedi. Polis gözetiminde saldırganların binadaki bayrakları indirmesi dikkat çekti. Saldırıya ilişkin HDP’liler yarın suç duyurusunda bulunacak.

Yoruma kapalı