Silvan’da polis saldırısı:10 yaşındaki çocuk ağır yaralı

mehmet2

Silvan’da BDP’nin düzenlediği mitingin ardından polisin saldırısı sonucu başına aldığı gaz bombası kapsülü ile ağır yaralanan 10 yaşındaki Mehmet Ezer’in kafatasının yarıldığı ve beyninde ciddi hasar olduğu belirtildi. Durumu ağır olan Ezer, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde beyin cerrahı bulunmadığı gerekçesiyle başka hastaneye sevk edilecek.

BDP tarafından Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde gerçekleştirilen mitingin ardından polisin kitleye saldırması ile başına aldığı gaz bombası kapsülü ile ağır yaralanan 10 yaşındaki Mehmet Ezer, ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirildi. Acil servise alınan küçük çocuk, hastanede beyin cerrahi ünitesinde yoğunluk olduğundan kaynaklı Urfa yolu üzerinde bulunan Memorial Hastanesi’ne sevk edileceği belirtildi.

Acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından açıklama yapan beyin cerrahı doktor, Ezer’in hayati tehlikesinin bulunduğu belirterek, Ezer’in sağ kulağının arkasına gaz kapsülünün isabet etmesi sonucu yarıldığını ve kafatasının mikrop ve hava aldığını ifade etti. Hava ve mikrobun Ezer’in beyninde basınç oluşturmasından kaynaklı ameliyata alınamadığını belirtildi.

Ezer, hastanenin acil servisinde bekletilirken, Ezer’in ailesi, BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayı Gültan Kışanak, BDP’li yöneticiler ile çok sayıda yurttaş ise hastane önünde bekliyor. (DİHA)

Yoruma kapalı