5 Nisan’da Emek Sineması’na

csm_5nisan-emek-01AA_5e7c6634d8Emek Sineması’nın inşaatına ilişkin koruma kurulunun da uygunsuz kararı verdiğini belirten Emek Bizim İstanbul Bizim İnisiyatifi 5 Nisan’da inşaat önünde yapacakları eyleme katılmaya çağırıyor. Yapılan çağrıyı yayınlıyoruz:

Emek Bizim İstanbul Bizim İnsiyatifi’nin “Emek Sineması inşaatını durdurmaya gidiyoruz!” başlığıyla yapılan açıklamada

31 Mart 2013’te “Bir kapı açıldı. Geri dönüş yok! Mücadeleye devam “ diyerek araladığımız Emek Sineması’nın kapısı bugün derin bir çukura, bir AVM temeline açılıyor” denilirken,  o gün açılan kapının Gezi Parkı’ndaki ağaçların gölgesine ulaştığı ifade edildi.

İnsiyatif 5 Nisan’daki eyleme çağırırken şu açıklamayı yaptı:

“Bugün, belki her zamankinden daha çok, açılmaz sandığımız her kapıya her yüklendiğimizde daha çok güçlendiğimizi, daha çok özgürleştiğimizi hissediyor, biliyoruz.

5 Nisan Cumartesi saat 17:30’da yine, yılmadan, Emek Sineması’ının önünde, bir kent cinayetini daha durdurmak üzere, kurmayı arzuladığımız dünyanın eşiğinde, coşkuyla, arzuyla, öfkeyle, inatla, sebatla buluşuyoruz. Tıpkı, Kuşdili Çayırı’nda, Atatürk Orman Çiftliği’nde ve Taksim Gezisi’nde olduğu gibi. Binbir zorbalıkla, yalanla, gözü dönmüşlükle elimizden alınan Emek Sineması’nın, koruma kurulu tarafından bile uygunsuz bulunarak rapor edildiği inşaatını durdurmaya, Beyoğlu Belediyesi’nin, idarecilerin yapmadığını yapmaya, inşaatı mühürlemeye gidiyoruz!

Emek’in kapıları tekrar Yeşilçam Sokak’a açılana kadar; sokaklar, meydanlar, şehirler sermayenin değil, bizim olana kadar durmadan bağıracağız: “Mücadeleye devam!”

Yoruma kapalı