Antakya’da “katilleri istemiyoruz” diyenlere gözaltı

erdogani-protesto-etmek-isteyen-hataylilar-gozaltina-alindid8d5a550b58d0e098237

Tayyip Erdoğan Hatay’a geliyor, “Katilleri, hırsızları kentimizde istemiyoruz” diyerek miting alanına gidenlerden 4 Halkevi yöneticisi gözaltına alındı. Gözaltıların ardından halk Armutlu’da Ahmet Atakan sokağında “Katil Erdoğan Antakya’dan defol sloganları ile toplanmaya başladı

Erdoğan’ın katılacağı miting öncesi Hatay’a onlarca çevik kuvvet polisi çevre illerden otobüsle taşındı. Aynı şekilde çevre illerden otobüsler dolusu insan miting için kente getirildi.

Cihatçı katilleri besleyerek Suriye’de kışkırttığı savaşı kente taşıyan, Reyhanlı’da onlarca yurttaşın ölümüne neden olan, Antakya direnişine yönelik saldırılarda Ahmet Atakan ve Abdullah Cömert’in ve Eskişehir’de Antakyalı Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüne neden olan Erdoğan’ı Hatay’da istemediklerini söyleyen Halkevciler bugün ellerinde öldürülen Gezi direnişçilerinin fotoğrafları ile Uğur Mumcu’da bir araya geldiler. Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanan Halkevcilerin üzerinde polis helikopteri dolaştırıldı.

Miting alanına yürüyüşe geçen Halkevcilerin önü polis tarafından kesildi . Polis Halkevcilerin etrafını çevirerek tekme ve kalkanlarla saldırdı. 4 Halkevi yöneticisi gözaltına alındı. Hatay Halkevi Başkanı Cihan Çiçek, Halkevi yöneticisi ve Defne Belediye Meclis Üyesi adayı Eylem Mansuroğlu, Mahir Mansuroğlu ve Ümit Yoğun gözaltına alındı.  Ahmet Atakan, Abdullah Cömert, Ali İsmail Korkmaz ve Berkin Elvan resimleri polis tarafından parçalandı. Halkevcilerin gözaltına alınması üzerine Armutlu gençliği Ahmet Atakan sokağında “katil tayyip Antakya’dan defol sloganları ile toplandı.

Hatay’da Erdoğan’ın katılacağı mitinge insan toplamak için servisler sağlanmış ve halka para dağıtma vaadinde bulunulmuştu. Sendika.org

Yoruma kapalı