CHP’li gençler: Keşke Sigaramıza gösterdiği hassasiyeti hırsızlara da gösterse

CHP’li gençler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Esenler’de iki tarafı açık bir kafede sigara içenlere yönelik hassasiyetini gündem değiştirme çabası olarak yorumladı. CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız, “Keşke sigaraya karşı gösterdiği hassasiyeti ülkeyi soyan hırsızlara karşı da gösterebilse. Doğrusu bu çerçevede biz kendisinden zabıta ile yetinmeyip, asıl görevi hırsızlarla mücadele etmek olan polisi çağırmasını beklerdik” dedi.

İRFAN İNANÇ YILDIZ: POLİS ÇAĞIRMASINI BEKLERDİK

Erdoğan’ın hayatın her alınana müdahale etmeyi bir alışkanlık haline getirdiğini savunan CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız, “Hayatın her alanına müdahale etmekten artık vazgeçsin. CHP’nin gençleriyle uğraşmaktan da vazgeçsin. Sigara konusunda gösterdiği hassasiyeti Milli Eğitimin keşmekeş olmuş sisteminin düzeltilmesi konusunda da göstermesini bekleriz. Keşke sigaraya karşı gösterdiği hassasiyeti ülkeyi soyan hırsızlara karşı da gösterebilse. Doğrusu bu çerçevede biz kendisinden zabıta ile yetinmeyip, asıl görevi hırsızlarla mücadele etmek olan polisi çağırmasını beklerdik. Sayın Cumhurbaşkanı ne yaparsa yapsın CHP gençliği toplumsal muhalefetin olduğu her barikatta var olmaya devam edecektir” diye konuştu.

OZAN IŞIKLI: EL SALLAMASI HAVADA KALDI

Erdoğan’ın sert sözlerine maruz kalan Esenler CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ozan Işıklı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik bir saygısızlıkları olmadığını belirterek olay anını şöyle anlattı: “Esenlerde yürüyüş yolu var. Bir oranın üzerindeki bir kafede arkadaşlarla oturuyorduk. Trafiğe kapalı bir yoldu, Cumhurbaşkanının geçişi nedeniyle yaya trafiğine de kapatılmıştı. Cumhurbaşkanı geçiyor denilince ben fotoğraf çekmek için ayağa kalktım. O esnada bir çok kişi dışarıda kendisine el sallıyor o da karşılık veriyordu. Biz ise el sallamayıp fotoğraf çektik. Fotoğraf çekerken de kendisinin el sallamasına karşılık vermedik. El sallaması havada kaldı bir bakıma. Bu esnada sigara içen bir genç fotoğraf çekerken, yine sigara içen İlçe Yönetim Kurulu üyelerimizden Didem Cendere arkadaşımız ise hatta sigarasını eliyle arkasına doğru götürerek sakladı. Yalnız sigara içmeye devam eden başka bir genç vardı. O hem fotoğraf çekiyordu ama sigarasını içmeye devam ediyordu. Sanıyorum asıl tepkisi bu arkadaşaydı.” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasına karşılık kendisi ile hiçbir diyaloga girmediklerini ve saygısızlık yapmadıklarını da ifade eden Işık, Erdoğan’ın tepkisini şöyle yorumladı:  “Doğrusu Sayın Cumhurbaşkanın iki alanı sürgülü camlarla açılan açık bir yerde içilen sigaraya karşı hassasiyetini yaşamın diğer alanlarında da göstermesini beklerdik. Hatta sigara içmeyi biz de sağlık açısından zararlı görüyoruz, buna dönük bir zabıta muamelesi de belki anlaşılabilir. Ancak biz Sayın Cumhurbaşkanın asıl başta Ermenek, Yalvaç ve bugünkü mülteci kazasını gündeminde tutmasını isteriz. Ama bunun yerine sigara hassasiyetini manşetlere taşımasını bir gündem değiştirme çabası olarak görüyoruz ve doğru bulmuyoruz.”

DİDEM CENDERE: CAN ACITAN BİR ÇELİŞKİ

Esenler İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Didem Cendere da, “Ülkemizde sürekli ölümlerin yaşandığı ve oğlu madende sular içinde kalan bir annenin, ‘oğlum yüzme bilmiyordu’ diye feryat ettiği bir ortamda açık mekan bir kafede sigara içen insanların bu kadar gündem yaratması şahsen beni çok üzen ve can acıtan bir çelişkidir” değerlendirmesini yaptı.

CHP genclik_kollari

Yoruma kapalı