Cilvegözü sınırında patlama


fft81_mf1924150

Suriye’nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı’nın yakınında bomba yüklü 2 aracın patlatılması sonucu 15 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı belirtiliyor. Bölgedeki yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, ölü sayının artabileceği bildirildi.

Öte yandan Türkiye’ye yaralı getirilme ihtimali üzerine Reyhanlı İlçesi’nden çok sayıda ambulans, Cilvegözü Sınır Kapısı’na sevk edildi. Reyhanlı’ya getirilen 3 yaralıdan 1’inin öldüğü, tedaviye alınan 2 yaralının ise hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Kapıya yakın bölgede önce bir araçta patlama meydana geldi. Bu ilk patlamanın ardından yaklaşık 5 dakika sonra sınır kapısının 1 kilometre uzağında başka bir araçta daha patlama oldu. Patlamaların bombalı saldırı olduğu iddia edildi. Bölgeden, patlama sonucunda çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı belirtildi.

Bir yılda 3. patlama

Söz konusu patlama bir yıl içerisinde Bab El Hava’da meydana gelen üçüncü patlama. En son 18 Eylül’de aynı bölgede bir patlama meydana gelmişti. Meydana gelen patlamada 7 kişi hayatını kaybederken, 20 kişi ise yaralanmıştı. Bir önceki patlama ise 11 Şubat 2013 de meydana geldi. Yaşanan bu patlamada da 17 kişi hayatını kaybetmişti