Polis tacize uğrayan kadınları suçladı


Kocaeli’de dün gece sokakta tacize uğrayan kadınlar, yardım istedikleri polis tarafından “Bu saatte sokakta ne işiniz var” cevabını aldı.

Etha’nın haberine göre; Kocaeli Üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki Sezen Aksu  ile ev arkadaşı 22 yaşındaki Özlem Karataş, dün gece saat 02.00 civarında arkadaşlarından evlerine dönmek üzere yola çıktı. Bayındırlık bölgesinde peşlerine takılan bir araçtaki iki erkek, genç kadınları taciz etti.

“155 polis imdat”ı aradı. Sezen Aksu, polise mevkilerini bildirerek, bir aracın kendilerini taciz ettiğini söyledi. Telefonun diğer ucundaki polis memurunun ilk söylediği şey, “Sizin bu saatte sokakta ne işiniz var?” oldu. Bu sözlere sinirlenen Aksu, “Bu ne demek, sizin bunu mu söylemeniz gerekiyor” yanıtını verdi. Polis ise “Ne deyim, bu saatte burada bir sürü it kopuk var, sizin için tehlikeli” diye kendisini savundu.

Araçtaki tacizciler kadınların polisle konuştuğunu duyunca hızla uzaklaşırken, Aksu aracın uzaklaştığını polise söyledi. Ardından telefon bir anda kesildi.