Saldıran polisler biliniyor ama yakalanmıyor

fft81_mf2093052
Gezi olayları sırasında Koray Kırcaoğlu’nu sığındığı rezidansta silah kabzası, cop ve tekmelerle döven polislere, kamera kaydına rağmen işlem yapılmadı.

Radikal’den İsmail Saymaz’ın haberine göre; İstanbul ’da Gezi Parkı gösterileri sırasında yoğun biber gazından ötürü bir rezidansa sığınan gençler, kapıyı zorla açıp içeriye doluşan polislerce dövüldü. Koray Kırcaoğlu’nın kafasına kabzayla, tekme ve coplarla vuruldu. Erkek arkadaşının üzerine kapanan İpek Şenol da tekmelerden payını aldı. Hastaneye kaldırılan Kırcaoğlu’nun kafasına 12 dikiş atıldı. Kırcaoğlu, polislerin rezidansa giriş anını ve içlerinden birinin kask numarasını gösteren kamera kayıtlarını ve kafasına vurulan silahın yere düşen kabzasını savcılığa teslim etti. Aradan 10 ay geçtiği halde savcılık, kask numarası belli olan polisin dahi kimliğini tespit edemedi, ifadesini alamadı.
Reklamcı Koray Kırcaoğlu ve kız arkadaşı İpek Şenol, İstanbul’da Gezi Parkı gösterilerinin başladığı 1 Haziran 2013’te hem eyleme destek vermek, hem de gösterileri kameraya kaydetmek için Taksim’e gitti. Ertesi gün saat 04.00’te Sıraselviler Caddesi’nde toplanan göstericilere polis sert şekilde müdahale etti. Aralarında Kırcaoğlu ve Şenol’un da bulunduğu göstericiler yoğun gaz bombası nedeniyle ‘İstanbulinn’ adlı rezidansa sığındı. İki saat boyunca rezidansta kalan göstericiler polisler tarafından fark edildi. Üç polis rezidansın kapısına gelerek içeriye girmek istedi. Kapı açılmayınca silah kabzaları ve tekmelerle kapıya vurdu.

Yoruma kapalı