‘Türkiye siyasetini kadınlar değiştirecek’

HDP Nazilli 1. Olağan Kongresi’nde üniversite 1. sınıf öğrencisi Fatoş Çetin İlçe Başkanı seçilirken, ilçe yönetiminin 9 asil 7 yedek üyesinin tamamı kadınlardan oluştu.

Haber Merkezi-Halkların Demokratik Partisi Nazilli 1. Olağan Kongresi’nde Adnan Menderes Üniversitesi’nde okuyan Nazilli Meslek Yüksekokulu Lojistik Bölümü 1. sınıf öğrencisi Fatoş Çetin, ilçe başkanı seçildi. İlçe yönetimi de 9 asil 7 yedek üyenin tamamıyla kadınlardan oluştu.

20 yaşındaki ilçe başkanı Fatoş Çetin, “Rojava kadın devrimi bize mücadelenin kadınlar olmadan yapılamayacağını gösterdi. Nazillili kadınlar, ilçede yeni bir kadın mücadelesi yaptı. Erkeklerin evlerden dışarı çıkmasını istemedikleri kadınları sokaklara ve alanlara çıkardı. Kadınlar yapamaz diye bir şey yok. Yapacağız ve herkes görecek. Türkiye siyasetini de kadınlar değiştirecek.” dedi.

Başkan yardımcılığına Bedia Orasan’ın getirildiği yönetim kurulunun asil üyelerini Sema Ateş, Zeynep Uluışık, Bediha Karataş, Cahize Akyüz, Süheyla Tarhan, Leyla Aksarı ve Sebahat Okuyucu oluşturdu. Yedek üye olarak da Hanifa Akyüz, Perihan Özer, Hafize Akyüz, Yazgül Genç , Hediye Çetin, Remziye Orasan ve Yıldız Şahin seçildi.

Kaynak: DHA

 

Related Articles

Volkan Yaraşır
Rusya krizi, ülke iflası riski
Volkan Yaraşır