1 Mayıs’tan beri haber alınamıyor

Sivas’ta üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Mizbah Çakmaz’dan 6 gündür haber alınamıyor. Çakmaz’ın en son Sivas’taki 1 Mayıs kutlamasına katıldığı, bir daha izine rastlanmadığı belirtildi.

Sivas’ın Yıldızeli İlçesi Meslek Yüksekokulu Yerel Yönetimler Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Mizbah Çakmaz, 30 Nisan günü kaldığı öğrenci yurdundan 1 Mayıs kutlamalarına katılmak için Sivas’a geldi. Geceyi üniversite arkadaşlarının evinde geçiren Mizbah Çakmaz, 1 Mayıs etkinliklerine katıldıktan sonra Yıldızeli’ye dönmek için arkadaşlarıyla vedalaştı. Ancak kaldığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’na dönmeyince yurt görevlileri durumu ailesine bildirdi.

Ailesinin ve arkadaşlarının bütün aramalarına rağmen sonuç alınamadı. Batman’dan gelen ailesi, Sivas İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek kayıp başvurusunda bulundu. Batman’dan Sivas’a gelen ve kayıp kardeşini arayan ağabeyi Sebahattin Çakmaz, “Yurttan izin alarak Sivas’a gelip 1 Mayıs etkinliklerine katılmış. Akşam üzeri arkadaşlarının evine gelmişler. Arkadaşları burada kal demiş fakat o kalmayarak oradan ayrılmış. O günden bu yana kendisinden haber alamıyoruz. Yetkililere sesleniyorum. Bize yardım etsinler. Kardeşim bulunsun” dedi.

 

Yoruma kapalı