Silahlı adamlarıyla Ceylanpınar’ın başına geçti

ceylanpinarda-uzun-namlulu-silahlarla-dolasanlar-kim3b87339c732023f3bc22

Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde el Kaide bağlantılı el Nusra örgütünün üyeleriyle birlikte çekilmiş fotoğraflarıyla gündeme gelen AKP’li Menderes Atilla, mazbatasını aldığı gibi ellerinde uzun namlulu silahlar bulunan adamlarıyla birlikte ilçe içinde tur attı.

BDP’nin seçim sonuçlarına yaptığı itirazın reddedilmesinin ardından bugün İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını alan AKP adayı Menderes Atilla çarşı merkezinde bulunan esnafları uzun namlulu silahlar taşıyan adamlarıyla birlikte ziyaret etti. Bu durum Rojava’ya açılan kapı konumundaki Ceylanpınar’da, yurttaşlar tarafından kendilerini bekleyen gelecek 5 yılın ilk işaretleri olarak yorumlandı.

Öte yandan dün akşam üzeri AKP İlçe Başkanı’nın yakınları oldukları öğrenilen silahlı bir grup seçim sonuçlarını protesto eden kalabalığın üzerine gerçek silah ve mermilerle ateş açmış, şans eseri ölen ve yaralanan olmamıştı. Cezirê Kantonu’na bağlı Serêkaniyê kentinin ikiz kardeşi olması itibariyle stratejik bir öneme sahip olan Ceylanpınar’da seçim sonuçlarına tepkiler devam ederken dün akşam saatlerinde ellerinde sopa, taş ve silahlarla halka saldıran grubun görüntüleri medyada yayınlandı. DİHA’nın haberine göre görüntülerde olay yerine gelen zırhlı polis araçlarına alkışlarla tezahüratlar yapıldığı görülürken, ellerinde silah bulunan gruba polisin en ufak bir uyarıda bile bulunmaması dikkat çekti. (DİHA)

Yoruma kapalı