Sırrı Süreyya Önder: Heyet genişleyecek

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüşen İmralı Heyeti, toplantı sonrası, oyalama tutumu görmediklerini ve heyetin genişleyeceğini söyledi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekilleri Pervin Budan ve İdris Baluken, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Hatip Dicle; Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’la bir araya geldi. Önder, toplantı sonrası yaptığı açıklamalarda, bir oyalama tutumu görmediklerini ve heyetin genişleyebileceği kadar genişleyeceğini söyledi.
Basına kapalı olaran Başbakanlık Merkez Bina’da gerçekleştirilen görüşme sonrası açıklama yapan Sırrı Süreyya Önder şöyle konuştu:

Bir kere daha görüşülecek

“İmralı heyeti genişleyecek, bir tur daha görüşeceğiz. İmralı ile görüştükten sonra KCK ile görüşeceğiz. Sekreterya ve İzleme Kurulu’nu bugün tartışmadık, bunda bir sorun yok, hükümet kanadından da bir engelleme bize yansıtılmadı. Heyet ne kadar genişleyebilirse o kadar genişleyecek, pratik bir sorun görmüyoruz. Şu an için objektif durum bir oyalama tutumu değil, biz bu oyalamaya izin de vermeyeceğiz. Türkiye halklarının sıkıyönetime rahmet okuyacak yöntemlerle yönetilme dönemi artık geçmiştir.

Kamu düzeninden aynı şeyleri anlamıyoruz

Kamu düzenine hükümetin bakış açısı sorunlu, bunu uzun uzun konuştu. Bu konuda hükümet ve bizim anladığımız şeyler aynı değil, son derece farklı görüşlere sahibiz bu noktada. Müzakere de zaten aynı düşüncedeki taraflar arasında olmaz. Kamu düzeni, özgürlüklerin daha da kısıtlanması olmaz. Hükümet bu konuya asayiş sorunu olarak bakıyor, biz arka planında tarihsel vb. bir sürü dert görüyoruz.”

Related Articles

Köşe Yazıları
Mustafa Durmuş
Bir haberin düşündürdükleri : “Aşırı tedbir Allah’a güveni sarsar!”
Mustafa Durmuş

Özcan Kırbıyık
Türk ordusu -Roboski’de- görevini samimiyetle yerine getirmiştir!
Özcan Kırbıyık

Onur Arpaçukuru
Mülkiye biat etmez
Onur Arpaçukuru