Trafik kazalarını protesto için yolu kapattılar

dilovasinda-d-100-karayolunda-kaza-protestosu38bad8ca961ccc2389e1

TEM otoyolunun Gebze- Körfez ilçeleri arasındaki viyadük ve köprülerin bakım ve izolasyon çalışmaları nedeniyle Ankara yönünün ulaşıma kapatılmasıyla tüm trafiğin verildiği D-100 Karayolu’nun Dilovası geçişinde, kazaları protesto eden grup yolu kapattı.

Trafik yükünün arttığı D-100 Karayolu’nun Dilovası Geçişi’nde öğleden sonra yolcu otobüsünün çarptığı fabrika işçisi 35 yaşındaki Hüseyin Topçu yaşamını yitirdi. Kazaya tepki gösteren yüzlerce kişi, karayoluna çıkıp ulaşımı durdurdu. D- 100 Karayolu’nda araç kuyrukları bir anda 10 kilometreyi geçti.

Bu gelişme üzerine Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Belediye Başkanı Ali Toltar, AKP ve MHP’nin ilçe başkanları ile ilçenin tanınmış bazı işadamları olay yerine gelerek yolun trafiğe açılmasını istedi. Kaymakam Hulusi Şahin’in, konuyla ilgili Kocaeli Valisi Ercan Topaca’yla görüşmesi sonucu üstgeçit yapılması sözü verilince protestocular yaklaşık 1 saat sonra yol yeniden ulaşıma açıldı.

Saat 16.00 sıralarında yeniden ulaşıma açılan D- 100 Karayolu’nun Gebze’den Körfez İlçesi’ne kadar olan bölümünde trafik uzun süre adım adım ilerledi. (DHA)

Yoruma kapalı