Şerzan Kurt öykü yarışması başvuruları başladı

680x365cc-btm-05-05-14-serzan-kurt-oyku-oduluu

Eğitim Sen Batman Şubesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Şerzan Kurt öykü yarışması başvuruları başladı. 

Eğitim Sen Batman Şubesi, Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 2’nci sınıfında okuyan ve 12 Mayıs 2010 tarihinde, Muğla’da yaşanan öğrenci olayları sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Şerzan Kurt anısına her yıl geleneksel olarak düzenlediği öykü yarışması başvuruları başladı. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan ödülün amacı; edebiyata özgün yapıtlar kazandırmak ve Türkiye’de yaşanan insan hakları ihlallerine dikkat çekmek olduğu ifade edildi. Ödül seçici kurul üyeliğine Ayşe Sarısayın, Hasan Özkılıç, Özcan Karabulut, Neslihan Önderoğlu, Ercan Yılmaz ve Nejla Kurt seçildi. 

Eğitim Sen Batman Şubesi tarafından düzenlenen öykü ödüllerinin katılım koşulları şöyle:

“1. Katılımcılar daha önce herhangi bir yerde (kitap, dergi, internet vs.) yayımlanmamış ve ödül almamış bir öyküyle yarışmaya katılabilirler. 
2. Yarışmanın dili Kürtçe (Kurmancî) ve Türkçe’dir. Her dilde ayrı ödül verilecektir. Jüri uygun gördüğünde ödülü paylaştırabilecektir.
3. Öykü, özgeçmiş, iletişim bilgileri ve fotoğrafı da içeren bir maille adresine gönderilmelidir. Son katılım tarihi: 15 Ağustos 2014’tür
4. IV. Şerzan Kurt Ödül’nün sonuçlanmasının ardından hazırlanacak kitapta seçici kurul’un uygun göreceği eserlere yer verilecektir. Yarışmaya eser gönderenler bu hükmü kabul etmiş sayılacaktır. 
5. Sonuçlar basın yoluyla açıklanacak olup, ödüller ŞERZAN KURT’un doğum günü olan 8 Kasım’da gerçekleştirilecek bir etkinlikle verilecektir. 
6. Ödül, kurum tarafından verilecek bir plakettir. Para ödülü verilmemektedir.” (DİHA)

Yoruma kapalı